אם היית צריך לתאר במילה אחת איך האינטרנט שינה הכל, זה יהיה CONNECTION! עסקים ויחסים אישיים השתנו עקב היכולת של האינטרנט לחבר בין אנשים באופן מיידי באמצעות דואר אלקטרוני, אתרים ואתרי רשתות חברתיות כמו פייסבוק, מייספייס וטוויטר. קשרים אלו שינו גם את האופן שבו העולם מתקשר, אוסף ושולח מידע ומשווק את המוצרים והשירותים שלו.

עם זאת, קשרים אלה יצרו בעיה עבור עסקים בניית אתרים לעורכי דין קטנים בשווקים המקומיים שלהם. למה? מכיוון שעסקים קטנים רבים מנסים להתחרות בשוק באמצעות צורות פרסום מיושנות. הם מוציאים סכום עצום של כסף מדי חודש על שיטות פרסום לא יעילות.

שקול את זה:

 • בעלי עסקים קטנים מוציאים כסף על פרסום מודפס בעיתונים ובדפי זהב… בזמן שיותר ויותר צרכנים מקבלים את החדשות שלהם באינטרנט!
 • בעלי עסקים קטנים מוציאים כסף על דיוור ישיר ועלונים… בעוד שרוב האנשים עייפים מדואר זבל וזורקים מיילים לפני שהם בכלל קוראים אותם!
 • בעלי עסקים קטנים מוציאים הון קטן בפרסום בטלוויזיה… בעוד מכשירי DVR ו-TiVO מאפשרים לאנשים לדלג על פרסומות ופרסומות!
 • והרשימה נמשכת עוד ועוד…

אז מה התשובה? שיווק מקומי בחיפוש מקוון עשוי להיות התשובה עבור רוב בעלי העסקים. פרסום, ומיתוג מקצועי, באינטרנט הופך לצורת הפרסום הבכורה של בעלי עסקים. הנה כמה נתונים סטטיסטיים מאוד מעניינים שכל בעל עסק צריך להיות מודע אליהם:

 • 97% מהאנשים עם גישה לאינטרנט יחקרו מוצרים ושירותים באינטרנט לפני שהם רוכשים.
 • 80% מהאנשים שמחפשים לא עוברים מעבר לדף הראשון.
 • 55% מהחיפושים המקומיים נעשים מתוך כוונה לקנות.
 • מכל החיפושים המקומיים, 60% מהם מביאים לרכישה.

עם כל האמור, הנה 3 סיבות מדוע כדאי לשקול שיווק מקומי בחיפוש כדי לפרסם את העסק שלך:

 1. הלקוחות הפוטנציאליים שלך מקוונים – כפי שציינתי למעלה, הצרכנים נמצאים באינטרנט. אנחנו חיים בעידן שבו אנשים “גוגלים” משהו בכל פעם שהם רוצים לקבל מידע על משהו. ללא נוכחות באינטרנט, לא תוכל ללכוד את כל הלקוחות הפוטנציאליים האלה שגולשים באינטרנט.
 2. מציב אותך מול שוק היעד שלך – בדרך כלל, כאשר אנשים “גוגלים” משהו, יש להם כוונה לקנות או לרכוש מוצר או שירות ספציפיים. עד כמה שווה לך (בעל העסק) מיקום עמוד ראשון במנועי החיפוש, כך שכאשר הלקוחות המוכנים לקנייה הללו מחפשים את המוצר או השירות שלך, הם מוצאים אותך? תחשוב על זה… אתה ממוקם ישירות מול אנשים שכבר מחפשים (וברוב הפעמים, מוכנים לרכוש) את המוצר או השירות שלך.
 3. אתה מפסיד לקוחות – אם לקוח פוטנציאלי מחפש את המוצר שלך והוא עושה חיפוש רחב בגוגל אחר מילת מפתח שקשורה למוצר שלך, את מי לדעתך הוא ימצא אם אתה לא נמצא בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש. זה נכון: המתחרים שלך! ומכיוון שהמתחרים שלך נמצאו בעמוד הראשון, הלקוחות הפוטנציאליים שלך (שכנראה היו עושים איתך עסקים אילו מצאו אותך) כולם זורמים אל המתחרים שלך. אאוץ!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *